Чому з’являється конденсат на вхідних металевих дверях:
причини і способи їх усунення
Конденсат на вхідних металевих дверей є дуже поширеним явищем, особливо якщо мова йде про двері, які мають безпосередній контакт з вулицею. Процес цей досить неприємний, але головне, що завдяки йому псуються двері, тому дану проблему потрібно вирішувати невідкладно. Ми розберемося з причинами цього явища і знайдемо відповідь на питання, чому «потіють» вхідні металеві двері?
ЩО ТАКЕ КОНДЕНСАТ ТА ПРИЧИНИ ЙОГО ВИНИКНЕННЯ
Причина утворення конденсату на будь-яких поверхнях очевидна і вже практично ні у кого не викликає сумнівів.
Вона криється в банальній різниці температур різних поверхонь і навколишнього повітря.
Як правило, такі поверхні є свого роду каталізатором, здатним змінювати агрегатний стан води. Згадайте, що відбувається, коли на розпечений метал потрапляє вода? Абсолютно вірно - вона випаровується. Те ж саме, тільки з точністю до навпаки, відбувається і на сильно охолоджених поверхнях. Тільки на них вона не випаровується, а замерзає - а якщо говорити про воду, що міститься в повітрі, то вона просто переходить з газоподібного стану в рідкий, що і є, по суті, конденсатом.
Причина, по якій «з’являється конденсат на вхідних дверях, начебто прояснилася - виходить так, що її поверхня набагато холодніше навколишнього повітря. Чому? Є декілька варіантів - просто двері недостатньо якісно утеплені або взагалі не утеплені. Якщо вхідне дверне полотно не утеплено повністю, то спосіб усунення конденсату зводиться до того, що дверне полотно, а вірніше його внутрішню порожнину, потрібно заповнити утеплювачем.
Інша справа, якщо мова йде про утеплені вхідні двері - якщо на них з’являється конденсат. Таких моментів не так вже й багато - повністю всією своєю поверхнею утеплені двері конденсувати не можуть. Якщо таке відбувається, то в більшості випадків це проявляється:
1/ в районі замкової щілини
2/ в місцях прилягання дверного полотна до коробки
3/ сама дверна коробка
Інших варіантів не буває
ЯК ЗАПОБІГТИ ПОЯВІ КОНДЕНСАТУ
Слід розуміти, що вибір технології, що дозволяє запобігти утворенню конденсату на вхідних дверях, цілком і повністю залежить від причини, а точніше сказати, від місця, через яке відбувається охолодження металевої поверхні. Таких місць, як і говорилося вище, не дуже багато - вони називаються містками холоду.
Почнемо по порядку.
Не утеплено або погано теплоізольовані місце прилягання дверного полотна до коробки. Протяги в цих місцях дуже сильно охолоджують металеві частини дверей, на яких конденсується вода. Існує тільки один спосіб ліквідувати дану проблему - встановити по периметру дверного полотна гумовий ущільнювач.
(!) Вхідні двері ТМ «БАСТІОН-БЦ» комплектуються ущільнювачем ще на виробництві. Якщо в процесі експлуатації, ущільнювач пошкодився, його потрібно замінити, зробити це дуже легко. Відкриваємо двері і клеїмо ущільнювальну стрічку спочатку по периметру дверного полотна, а потім по периметру коробки - такий подвійний захист забезпечить надійну герметизацію двері і повністю позбавить вас від протягів і, як наслідок, від конденсату.
Замкова щілина. З протягами, які просочуються крізь замкову щілину, боротися досить важко – але двері які виготовляються компанією «БАСТІОН-БЦ» комплектуються замками в яких є спеціальна накладка яка закриває замкову щілину. Повністю вона не позбавить вас від проникнення холоду усередину будинку, але ефект запотівання знизиться - конденсат на металевих дверей практично зникне.
Погано герметизовано монтажною піною зазор між дверною коробкою і отвором. Якщо після ущільнення місця прилягання полотна до дверної коробки конденсат не зник, отже, справа тут в іншому - швидше за все в неякісної герметизації монтажного шва між дверною коробкою і отвором. За великим рахунком, це, м’яко кажучи, упущення монтажників - залишили десь маленьку щілинку в важкодоступному місці, і вона дає про себе знати. Здолати цю проблему можна двома способами: в одній ситуації шов можна повторно задути піною, а в інший виготовити утеплені відкоси. Найкраще зробити і те, і інше.
В принципі, провівши ці нехитрі операції, ви зможете назавжди позбутися від конденсату. Крім цих способів є ще два варіанти - їх можна назвати контрольними, після якого вже жодному протягу або містку холоду навіть в голову не прийде турбувати вас конденсатом.
ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ ПО БОРОТЬБІ З КОНДЕНСАТОМ
В якості додаткових заходів, в завдання яких входить остаточне звільнення від протягів і тим самим перешкоджання утворення конденсату на вхідних дверях, можна відзначити два моменти:
1. Провітрювати приміщення.
2. Утеплення зовнішніх дверних укосів.
3. Установка дверної коробки з підігрівом (відео)
4. Установка другої двері, яка стане додатковою перешкодою і остаточно відокремить тепле повітря приміщення від холодних поверхонь вхідних металевих дверей.
Детальніше про конденсат Ви можете переглянути відео, перейшовши за посиланням:
Конденсат на вхідних дверях. Причини виникнення. Методи усунення.